Sections
Newsletter
Email:
Fed Cup
Cine va castiga intalnirea?
Home | Intern | Nicio romanca din calificari

Nicio romanca din calificari

image Foto: brdbucharestopen.ro

Ziua a doua de calificări a adus cu ea, din păcate, eliminarea celor trei jucătoare din România, aflate în cursa pentru un loc pe tabloul principal.

Toate meciurile în care au fost implicate jucătoarele din România au fost extrem de disputate, câte trei seturi pentru fiecare, dar de fiecare dată fetele noastre au pierdut: R. Jani (HUN) – Cristina Dinu (ROU) 6-4/6-7(3)/7-6(5), I. Shinikova (BUL) – Nicoleta Dascălu (ROU) 7-5/3-6/6-4 și E. Kostova (BUL) – Gabriela Tătăruș (ROU) 4-6/6-1/6-2.

Qualifying Singles – Second Round

Qualifying – [1] M. Eguchi (JPN) d N. Vikhlyantseva (RUS) 1-6/6-0/6-1
Qualifying – [2] I. Shinikova (BUL) d N. Dascalu (ROU) 7-5/3-6/6-4
Qualifying – [3] E. Kostova (BUL) d G. Garcia Perez (ESP) 7-6(4)/6-3
Qualifying – V. Tomova (BUL) d [4] M. Melnikova (RUS) 4-6/7-6(3)/6-2
Qualifying – K. Piter (POL) d [5] S. Celik (SWE) 6-1/6-7(7)/6-3
Qualifying – N. Podoroska (ARG) d [6] R. Sramkova (SVK) 6-4/64
Qualifying – [7] S. Xu (CHN) d M. Caregaro (ITA) 6-2/6-1
Qualifying – R. Jani (HUN) d C. Dinu (ROU) 6-4/6-7(3)/7-6(5)

First Round

Qualifying – [3] E. Kostova (BUL) d [WC] G. Tatarus (ROU) 4-6/6-1/6-2
Qualifying – V. Tomova (BUL) d B. Eraydin (TUR) 6-2/6-2

Programul zilei de luni: 

CENTRE COURT start 2:00 pm

Qualifying - [1] M. Eguchi (JPN) vs R. Jani (HUN) 

Not Before 3:30 pm

[3] A. Schmiedlova (SVK) vs A. Sasnovich (BLR) 
P. Kania (POL) vs V. King (USA) 

Not Before 7:30 pm

K. Kucova (SVK) vs [8] C. Buyukakcay (TUR)

GRANDSTAND start 2:00 pm

Qualifying - [2] I. Shinikova (BUL) vs [7] S. Xu (CHN) 
[WC] C. Dinu (ROU) / E. Ruse (ROU) vs B. Eraydin (TUR) / L. Marozava (BLR) 

Not Before 4:00 pm

After suitable rest - J. Moore (AUS) / V. Wongteanchai (THA) vs E. Bogdan (ROU) / R. Jani (HUN) 

Not Before 5:30 pm

After suitable rest - A. Cadantu (ROU) / K. Piter (POL) vs [4] Y. Bonaventure (BEL) / R. Olaru (ROU)

COURT 4 start 2:00 pm

Qualifying - [4] M. Melnikova (RUS) or V. Tomova (BUL) vs N. Podoroska (ARG) 

Not Before 5:30 pm

After suitable rest if needed - G. Garcia Perez (ESP) / M. Martínez Sánchez (ESP) vs L. Kuncikova (CZE) / K. Stuchla (CZE)

COURT 7 start 3:30 pm

Possible court change - Qualifying - [3] E. Kostova (BUL) or G. Garcia Perez (ESP) vs K. Piter (POL)

   sursa: brdbucharestopen.ro

   foto: brdbucharestopen.ro

   

   

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying:

Post your comment

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

Please enter the code you see in the image:

Captcha
  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text

Tagged as:

brd-bucharest-open-2016

Rate this article

5.00