Home | Intern | Bucuresti: Doua romance in semifinale

Bucuresti: Doua romance in semifinale

image Foto: Alexandru Gavrilovici

Irina Begu si Ana Bogdan sunt cele doua romance care au reusit accederea in semifinalele competitiei de la Bucuresti cu premii in valoare totala de 250 000 de dolari.

Irina Begu, calificare în semifinale în doar 84 de minute. După un prim set echilibrat cu franțuzoaica Pauline Parmentier, încheiat cu 7-5, Irina Begu a reușit un set secund perfect, câștigat cu un categoric 6-0, și și-a asigurat și ea un loc în ”careul de ași” de la BRD Bucharest Open 2017. Ea o va intalni pe Carla Suarez Navarro, din Spania, cap de serie nr. 2,  cea care s-a calificat în semifinale, după o victorie categorică, 6-0/6-3 cu Tatjana Maria, din Germania.

Cea mai mare și mai plăcută surpriză de la actuala ediție a BRD Bucharest Open 2017 a fost realizată de Ana Bogdan, cea care a eliminat-o pe principala favorită a competiției, Anastasija Sevastova, din Letonia. A fost 6-1/6-3 după doar 63 de minute de joc, Ana intalnind-o in actul urmator pe avorita nr. 3 a turneului de la București, Julia Goerges, din Germania, care s-a calificat în semifinale după o victorie în două seturi, 7-5/7-5 cu compatrioata noastră, Alexandra Dulgheru.

În turneul de dublu, în sferturile de finală, perechea formată din compatrioatele noastre, Jaqueline Cristian și Cristina Dinua fost eliminată la capătul unui meci echilibrat. Scorul final a fost 6-2/7-6(3), pentru perechea Katarzyna Piter(POL)/Maryna Zanevska(BEL).

Subscribe to comments feed Comments (0 posted)

total: | displaying: