Cine va castiga intalnirea?
Home | Intern | Romania - Marea Britanie 1-1

Romania - Marea Britanie 1-1

image Foto: Alexandru Gavrilovici/tenis.info.ro

Romania si Marea Britanie se afla la egalitate, scor 1-1, in barajul de ramanere in Grupa Mondiala II a Cupei Federatiilor.

Ziua a inceput cu meciul dintre Simona Halep (5 WTA) si Heather Watson (113 WTA), castigat de constanteanca in doua seturi, scor 6-4/6-1. Meciul a fost foarte echilibrat pana la 4-4, dupa care Simona a preluat initiativa si pana la finalul partidei i-a mai lasat britanicei doar un singur game.

In cel de-al doilea meci al zilei, Sorana Cirstea (62 WTA) a cedat in fata Johannei Konta (7 WTA), scor 2-6/3-6. Dupa un prim set nereusit, Sorana l-a inceput foarte bine pe urmatorul, insa a fost scoasa din ritm de scandalul facut de Ilie Nastase. Acesta a fost evacuat din arena, dupa ce a avut un limbaj nepotrivit la adresa arbitrei de scaun si dupa ce le-a jignit pe Anne Keothavong (capitanul nejucator al Marii Britanii) si Konta. La 3-1 pentru Sorana, meciul a fost suspendat aproximativ un sfert de ora, dupa ce Konta a parasit terenul in lacrimi. La reluare, targovisteanca nu s-a mai regasit pierzand cinci game-uri la rand.

Maine, cu incepere de la ora 11:00, sunt programate meciurile Halep - Konta, Cirstea - Watson si Cirstea/Niculescu - Rae/ Robson. Nu e insa nimic sigur suta la suta, pentru ca se pot efectua modificari. Ramane de vazut cine va sta pe banca Romaniei, pentru ca Federatia Internationala de Tenis i-a retras acreditarea lui Ilie Nastase.

sursa: tenisplace.ro

Subscribe to comments feed Comments (1 posted)

avatar
Yeezy Boost 350 V2 17 May, 2017 12:12:28
This might sound like a rather lofty notion, but when it comes to a brand like Adidas – whose core belief is to inspire individuals to harness the power of sport – it’s slightly more believable.

Tagged as:

sorana-cirstea, simona-halep, ilie-nastase, fed-cup, cupa-fed, heather-watson, johanna-konta